0
Přejít narozcestník Přejít do sekceVelkoobchod
Zpět

Test sportovních hodinek Garmin Fenix5

Garmin Fénix 5

Za zapůjčení k testu tímto děkuji společnosti SECTRON s.r.o.

https://www.esectron.cz/garmin-fenix5-gray-optic-black-band/p-33596/


Po převzetí těchto hodinek mně na první pohled zaujala velmi krásná krabička, která po otevření skrývala uvnitř tento technologický skvost a také USB kabel. S technickým provedením hodinek jsem byl velice příjemně překvapen.Hodinky jsou velmi příjemné na nošení. Silikonový řemínek, který je součástí hodinek skvělé padne a nabízí mnoho možností pozic zapnutí. A i na mou mohutnější ruku se velmi dobře hodily. Největší předností tohoto řemínku, ostatně vlastně všech nových řemínků pro Fénixy oproti předchozí řady, je jejich snadné odepnutí a následné znovu připnutí. Toto se Garminu hodně povedlo. Velice mě překvapila výdrž baterie-je rozhodně vyšší, než u předchozího modelu Fénix 3. Spárování pomocí Smartphone proběhlo v naprostém pořádku bez jakýkoliv odchylek. Nahrání aplikace Garmin connect do Smartphonu je samozřejmostí. Aplikace je velmi přehledná a samozřejmě kompletně v češtině. Garmin Connect nabízí inteligentní správu hodinek, kde pomocí ní můžete dohrávat například golfová hřiště, nebo velmi pěkné vzhledy hodinek, ale největší předností tohoto programu je zobrazení veškerých aktivit z hodinek. Níže na fotografii zobrazení pomocí PC.


Pro účely testu jsem využil mé kolo a cestu do práce. 


Po splnění aktivit, které jsem si stanovil nastala chvíle, kdy hodinky bylo dobré spojit s PC, abych se mohl podělit o mé zkušenosti s tímto výrobkem a také, co zaznamenává při aktivitě kolo. Níže je další obrázek s uvedenou rychlostí, nadmořské výšce, srdečním tepu a teplotě.Měření srdečního tepu probíhá pomocí vestavěného optického snímače, který měří informace z řečiště kůže na ruce. Oproti Fx3 je snímač u Fx5 hezky zapuštěn do těla přístroje. Netlačí tolik do ruky a měření není nijak cítit,kde člověk o něm opravdu ani neví.

Na dalším obrázku je vidět grafické zobrazení počtu kroků.
A také celá aktivita jízdy na kole.Záznam rychlosti prostřednictvím hodinek Fenix 5v modu GPS.


Záznam srdečního tepu prostřednictvím hodinek Fenix 5.


Na závěr bych chtěl říci, že během testování jsem na hodinkách nezaznamenal žádné nedostatky. Posuzuji jak mechanické tak i softwarové zpracování. Doporučuji tyto hodinky všem, kteří se chystají sportovat nebo již sportují a chtějí své aktivity a výkony sledovat. 

Oceňuji zejména příjemné anatomické zpracování 

v žádném směru nerušící při výkonu aktivit a věřím, že i ženy a sportovci s menším zápěstím ocení možnost varianty Fenix5S, která je celkově menší neboť právě velké rozměry předchozího modelu byly často překážkou v rozhodnutí ke koupi.

Děkuji firmě SECTRON za umožnění otestování hodinek a velmi rád doporučím návštěvu jejich showroomu v sídle firmy, kde i vy máte možnost hodinky vyzkoušet a dozvědět se mnoho informací nejen o tomto modelu, ale i o celém portfoliu zn. Garmin.

https://www.esectron.cz/garmin-fenix5-gray-optic-black-band/p-33596/

Další aktuality

Sony Xperia XZ Premium se zbarvila do ruda. Přivítejte verzi Rosso

Prodeje půl roku starého smartphonu se výrobce rozhodl podpořit zbrusu novou barevnou variantou.

Číst více

Výrobce telefonů značky Huawei potvrdil aktualizaci Androidu 8.0 Oreo u modelů Mate 9 a P10

Telefony Mate 9 a P10 od Huawei budou mít nejnovější Android Oreo

Číst více

Moto X4: Voděodolný telefon s duálním fotoaparátem

Na veletrhu IFA byl představen telefon Moto X4, který zaujme nejen svým vzhledem, ale zejména duálním fotoaparátem a vysokou odolností vůči vodě.

Číst více

Nová mapa TomTom verze 9.95

Nová mapa TomTom verze 9.95

Číst více

Přihlášení k odběru novinek

Varování
Zavřít